Lazer Baskının Diğer Baskılara Göre Avantajları Nedir?

Lazer baskı, birçok avantajından dolayı her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir. Özellikle reklamlarının kalıcı olmasını isteyen işletmeler, promosyon ürünlerde lazer baskıyı tercih ederek tanıtımlarını ömürlük hale getiriyorlar.

Başta metal olmak üzere deri, ahşap, cam, plastik, pleksiglass ürünlere lazer baskı yapılabiliyor. Bu işlem ürün yüzeylerinin lazer ışığı ile kazınması ile elde ediliyor. Geçmişteki oymacılık işleminin modern hali olan lazer baskıda bütün işlem özel makinelerde gerçekleşiyor. İnsan eli sadece ayarlamakla sorumlu oluyor. Bu yüzden de insan kaynaklı hatalar lazer baskıda kesinlikle söz konusu olmuyor. Lazer baskıda yüzey yakılarak aşağı doğru inliyor. Bu sayede lazer baskının herhangi bir kesici, delici aletle veya kimyasalla kazınması mümkün olmuyor. Diğer baskı türleri gibi belli bir süreliğine değil de ömürlük bir çözüm oluyor. Lazer baskı tekniği ile hazırlanmış ürünler uzun yıllar ilk günkü görselliği ve şıklığında tanıtım yüzünüz, kurumsal kimliğinizin yansıtıcısı olabiliyor.

Lazer baskıda iz bırakma işlemi kullanılan ürünün malzemesine göre lazer markalama ya da kısmi oyma şeklinde oluyor. Özellikle ahşap ürünlerde yapılan lazer baskı ile zeminin birkaç milim altına inilerek ürüne boyut kazandırıyor. Çok daha şık ve estetik tasarımlar ortaya çıkarılabiliyor. Ürünün kendi doğallığında estetik kazanması sağlanıyor. Bu sayede tamamen size özel bir promosyon ürünü ortaya çıkıyor.

Lazer Baskının Kullanım Ömrü ve Maliyeti

Metal yüzeylerde lazer baskı kalıcılığı için tercih edilir

Lazer baskılar diğer baskı çeşitlerine göre çok daha geniş bir alanda kullanılabilir. Promosyon ürünleri, hediyelik eşyalar yanında sanayi ürünlerinde üretim bilgilerinin, ürün bilgilerinin, marka, sayı, tarih bilgilerinin yazımı lazer baskı ile kolayca yapılabilir. Firmamız geniş altyapısı ve uzman kadrosuyla bütün taleplere tek başına cevap verebilecek niteliktedir. Dolayısıyla fason olarak ürünlere markalama hizmeti de sunuyoruz. Sanayide üretilen hemen her ürüne baskı yapabiliyoruz. Diğer baskı türlerine nazaran lazer baskı çok daha hızlı basıldığı için işlerimizi en kısa sürede teslim ediyoruz. Renkli, boyalı baskılarda çoğu zaman katmanlar arasında bekleme süresi olur. Klişe çıkarılması gerekir. Bütün bunlar zaman alır. Oysa lazer baskıda çizimler Adobe Illustrator, PDF, Corel Draw, Freehand gibi programlarda hazırlanmakta, doğrudan makinelere gönderilerek tamamen insan eli değmeden uygulanmaktadır. Dolayısıyla insan kaynaklı hata oranı sıfırdır. İşlemler çok hızlı ilerler.

Yapılan işlemin pratik ve güvenli olması, uzun ömürlü olması lazer baskının diğer baskılara nazaran çok daha uygun maliyetli olmasını sağlıyor. Serigrafi baskı, tampon baskı gibi yöntemlerde baskı ömrü için garanti verilemezken lazer baskılının ömrü ürünün ömrü ile birdir. Baskı, herhangi bir kimyasalla ya da kesici aletle kesinlikle çıkmamaktadır ürün yıllar güvenle kullanılabilmektedir.

Kişiye Özel Lazer Baskılarda Boyutlandırma Avantajı

Lazer baskının diğer baskılara göre daha geniş alanlarda kullanılabilir. Boyutları tamamen bilgisayar ortamında hazırlandığı için lazer baskıları boyutlandırmak çok daha kolaydır. En küçük ürünlerden en büyük ürünlere kadar her boyutta lazer baskı yapılabilmektedir. Baskının kuruması için beklenmez. Hızlıca basılır ve kısa sürede baskı işlemleri tamamlanabilir.
Lazer baskı tekniğinin en önemli detaylarından birisi kişiye özel lazer baskı uygulamaları dahil renk seçeneğinin olmamasıdır. Lazer baskılarda zeminin rengi neyse baskının rengi o olur. Firma olarak kaliteli altyapıya ve profesyonel çalışanlara sahibiz. En kaliteli hizmetleri en uygun fiyat avantajıyla sunuyoruz.

Posted in Genel and tagged , , , , .