Lazer Markalama Makinesi

Lazer markalama makinesi bir zemin, yüzey üzerinde kalıcı bir iz oluşturarak lazer kaynağına yoğun bir elektrik veren ve bu elektriğin ışın halini almasını sağlayan daimi bir uygulama makinesidir. Genel itibariyle çeşitli uygulama türleri bulunmaktadır. Bunlar; Darbeli Lazer Markalama, Fiber Lazer Markalama ve Dalga Lazeri en yaygın kullanılan çeşitleridir. Lazer markalama işlemlerinin en sık tercih edilen türleri lazer kazıma, gravür, karbon göçü, soldurma ve tavlama türleridir. Kullanılan malzemelerin lazer markalamaya uygun olması gerekmektedir. Genellikle markalama yapılabilecek zemin veya malzemelere örnek  verecek olursak; ahşap, çelik, alüminyum, bakır, titanyum, kağıt, karton, plastik, ayna, deri, seramik, mantar malzemeleri üzerinde kalıcı izler oluşturmaktadır. Malzeme ürünleri üzerine istenilen pek çok tasarımda  amblem, logo, seri numara, barkod vs. detayları uygulanabilmektedir.

Lazer Markalama Makinesi Nasıl Çalışır?

Lazer markalama, bir malzemenin veya ürünün yüzeyini işaretleme işlemi için noktaya odaklanması ve o noktaya ışık gücünden aldığı volümü ışına dönüştürerek galvo başlığındaki aynaların ışına hareket etmesiyle çalışır. Güçlü ışınını malzemenin yüzeyi ile buluşturduğunda, malzemenin hızlı bir şekilde görünümünü değiştirir. Sadece belirtilen yüzeyi seçtiğinden son derece hassas çalışmalar yaparak yüksek kalitede kalıcı izler oluşturur.

Lazer markalama işlemi doğru ürün ve zeminlerde kullanıldığında oldukça kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Lazer Markalama Fiyatları Nedir?

Lazer baskı kalıcılığı en etkili baskı tekniği olduğundan promosyon ürünleri üzerinde en sık tercih edilen baskı türüdür. Lazer baskı fiyatları için net bir fiyattan söz etmek oldukça zordur. Fiyatlandırmayı etkileyen pek çok kriter mevcuttur. Örnek vermek gerekirse; Baskı yapılacak malzemenin lazer baskıya uygunluğu, Lazer baskı teslim süresi, lazer markalama makinesinde yazılacak yazının tasarımı veya tasarım şeklinin büyüklüğü, Lazer baskının yapılacağı malzemenin tek yönlü ya da çift yönlü olarak mı baskılanacağı aynı zamanda lazer baskı yapılacak ürün miktarı doğrudan fiyatları etkilemektedir. Firmamız bünyesinde hizmet veren Bayeks Promosyon bilgi birikimi ve kalitesini uygun fiyat ayrıcalığıyla birleştirmekte, müşterilerine ekonomik lazer baskı çözümleri sunmaktadır.

Lazer Markalama Faydaları Nelerdir?

Markalama makinesi için en büyük fayda kalıcı bir lazer markalama tekniği olmasıdır. Kalıcı özelliğinin yanında parça markalama, dayanıklı, okunabilir markalama detayı sunar. Fayda olarak sıralama yapabileceğimiz pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu faydaları şu şekilde;
Daha kaliteli sonuçlar elde edilmesi
Baskıyı Boyutlandırma kolaylığı
Baskılar Dijital ortamdan aktarıldığından baskıda hata yapma oranının azlığı
Diğer baskı tekniklerine göre çok daha hızlı olması
şeklinde sıralayabiliriz. Tabi bu faydalar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Daha pek çok faydası mevcut olan lazer markalama için firmamız bünyesinde hizmet veren Bayeks Promosyon sayfası üzerinden ürünlerin lazer baskı kalitesini inceleyebilirsiniz.

Posted in Genel and tagged , , , , .