Lazer Baskı Hangi Yüzeylere Yapılır?

Farklı nedenlerle çeşitli yüzeyler üzerine işleme ve baskı yapılması için lazer ile baskı sistemleri çok tercih edilmektedir. Birçok avantaj sağlayan bu yöntem ile istenilen yüzeye kalıcı baskı yapılabilmektedir. Yapılacak baskı işlemi farklı nedenlerle gerekli olduğu için hangi yüzeyde bu baskının isteneceği de değişmektedir. Çok tercih edilen lazer baskı sistemleri kolay bir şekilde birbirinden farklı birçok yüzeyde kullanılabilmektedir. Özellikle metal yüzeylerde tercih edilecek olan bu işlem için metalin farklı çeşitlerinde de uygulama sorunları bulunmamaktadır. Yapılan işlemde lazer gücünün ayarlanabilir olması farklı yüzeylerde bu sistemin kolayca uygulanabilir olmasını da mümkün hale getirmektedir. Bu nedenle de metal, ahşap, deri, cam ve plastik yüzeylere bu baskı sisteminin uygulanması kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Metal Yüzeylere Lazer Baskı İşlemleri

Metal yüzeylerde lazer baskı daima en kalıcı ve şık sonucu oluşturur

Genel olarak yapılacak olan baskı işlemlerinde farklı metal türleri tercih edilmektedir. Promosyon ürünleri, plaketler ve benzeri endüstriel kullanımlariçin bu baskı sistemi tercih edilmektedir. Metal yüzey üzerine lazer ışını yansıtılması ile yapılan lazer markalama ve baskı işlemlerinde lazerin gücü ayarlanabilir durumdadır. Bu nedenle de istenilen yüzeyde bu baskılar başarılı sonuçlar verebilmektedir. Yapılacak baskı işlemlerinde metalin sertliğine ve mukavemetine göre gerekli olan lazer gücü ayarlanarak istenilen baskı malzeme yüzeyine işlenebilmektedir. Hangi metal türünde olursa olsun başarılı sonuçların alınması mümkün olacaktır. Silinme ve deformasyonun olmadığı bu baskı türünde uzun yıllar sorunsuz bir kullanım mümkün olabilmektedir.

Ahşap, Cam ve Deri Yüzeylere Lazer Baskı İşlemi

Kristal promosyon ürünleri için lazer baskı sihirli bir görünüm oluşturmaktadır

Metal yüzeyler üzerinde çok tercih edilen bu baskı sistemi ayrıca cam yüzeylerde de kullanıma oldukça uygundur. Çeşitli amaçlarla cam yüzeyler üzerine yazı veya şekillerin işlenmesi istenmesi durumunda lazer baskı teknolojisi oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir. Farklı sertlik ve özelliklerde cam yüzeyler ile kristal yüzeylere lazer ile baskı kolayca yapılabilmektedir. Promosyon ürünleri veya üretilen ürünler için gerekli olabilecek bu işlemlerde firmamız en profesyonel çalışmaları yapmaktadır.

Deri üzerine lazer baskı uygulandığında altından çıkan açık kahve rengi ile kalıcı ve estetik bir görünüm sağlanır

Baskı işlemlerinin çok tercih edildiği bir başka malzeme ise ahşaplardır. Çeşitli ağaçlardan elde edilen ahşap malzemeler üzerine de lazer ile baskı kolayca yapılabilmektedir. Yakma veya kazıma işleminde olduğu gibi kısa sürede silinmesi veya deforme olması mümkün olmayan bu yöntem ile çok daha kaliteli baskıların yapılması mümkün olmaktadır. Bu nedenle de ahşap yüzeyler üzerinde yapılacak baskı işlemlerinde lazer ile yapılan baskılar günümüzde çok daha ilgi görmektedir. Promosyon ürünleri ile farklı alanlarda kullanılacak olan ahşap malzemeler üzerine lazer ile baskılar yapılarak uzun yıllar sorunsuz bir kullanımın sağlanması mümkün olabilmektedir. İstendiği durumda kişiye özel lazer baskı işlemleri ahşap yüzeylerde sorunsuz olarak uygulanabilmektedir.

Sıcak baskı yapılan thermo deri ürünlere tekli isim baskıları için Lazer Baskı tercih edilir

İstendiği gibi ayarlanabilen lazer gücü sayesinde metal ve ahşap malzemeler yanında çok daha mukavemeti düşük olan malzemelerde de lazer ile baskı yapılması mümkündür. Deri malzemeler üzerine yazı veya şekillerde lazer ile baskı yönteminin kullanılması ile yapılabilmektedir. Markaların veya farklı yazı ile şekillerin işlemesi lazer ile baskı işleminin kullanılması ile sorunsuz olarak yapılabilmektedir. Bunun yanında plastik yüzeyler üzerinde de gerekli baskı işleminde bu yöntemin kullanılması mümkündür. Farklı plastik malzemeler üzerine kalıcı lazer ile baskı işlemi sorunsuz olarak uygulanabilmektedir. Özel programlar ile hazırlanan grafikler en başarılı şekilde istenilen malzemelerin üzerine yansıtılarak tam olarak istenilen ebatlarda baskıların oluşturulması lazer ile baskı sisteminde mümkün olmaktadır.

Posted in Genel and tagged , , .